Zdj1 startowe

W dniu 30 marca członkowie Koła Ekonomicznego wraz z opiekunem, dr inż. Agatą Marcysiak, wzięli udział w sesji. Tym razem sesja nie polegała na odpytywaniu i na wystawianiu ocen. Studenci mieli okazję wysłuchać ekspertów rynku kapitałowego, zadać im swoje pytania i sprawdzić na żywo giełdowe indeksy. Projekt „Studenckie sesje na Parkiecie” adresowany był do zorganizowanych grup studentów z wyższych uczelni.

W ramach wizyty studyjnej uczestnicy mieli okazję zwiedzić siedzibę warszawskiej giełdy, wysłuchać wykładu nt. funkcjonowania giełdy poprowadzonego przez eksperta z GPW oraz drugiego wykładu – na temat działalności Towarowej Giełdy Energii. Studenci wzięli także udział w rozgrywce Index Investment Challenge ucząc się odpowiedzialnego inwestowania, na razie z wykorzystaniem wirtualnych środków. Tego typu projekty studyjne będą także kontynuowane w przyszłości.

Zdj2

Zdj3